MAKSTAN - Brzozowa Przystań - Cmentarz dla zwierząt

O nas

cmentarz_dla_zwierza_bydgoszcz (3)Cmentarz dla zwierząt "Brzozowa Przystań" powstał z myślą o ludziach, którzy pragną w godny sposób pożegnać swoje zwierzęta.
Nasz cmentarz to był pomysł rodzinny. Od czasu naszej przeprowadzki na wieś, zawsze towarzyszyły nam różne zwierzaki. W ciągu tych ponad 40 lat mieliśmy oczywiście i psy i koty, ale także kozy i owce oraz różnego rodzaju ptactwo.
Wszyscy nasi towarzysze, gdy już odchodzili, byli zawsze z żalem żegnani i chowani na terenie naszej działki, zwykle z kamiennym nagrobkiem i tabliczką.
Wkrótce także znajomi i rodzina "z miasta" zaczęła przywozić do nas swoje zwierzaki aby je tu również pochować.
Stąd narodził się pomysł, aby zagospodarować kawałek naszej działki na cmentarzyk dla zwierzaków, taki z prawdziwego zdarzenia, na który zawsze można przyjść i odwiedzić grób swojego zwierzaka. Od pomysłu do realizacji poprzez załatwianie wszelkich formalności upłynęło kilka lat.
Pierwszym pochowanym w 2001 roku zwierzakiem był Ares - owczarek podhalański. Od tego czasu pochowanych jest kilkaset stworzeń - psy, koty, króliki, żółwie, tchórzofretki a nawet koń.

O NAS W PRASIE